Чому наскельні малюнки не доводять співіснування людей і динозаврів
У соцмережах і медіа повідомляють про сенсаційне відкриття: люди жили на Землі в один час із динозаврами. Мовляв, на це вказують наскельні малюнки, виявлені в різних куточках планети.
«Від Австралії до Перу стародавні малюнки на стінах печер показують людей поряд з величезними тваринами, які дуже схожі на динозаврів», — пишуть конспірологи.
Але це неправда. Науковці дослідили петрогліфи (висічені зображення на кам'яній основі — ПТБН) у національному парку «Природні мости» в штаті Юта, США, і виявили, що присутність людини в цьому районі датується лише періодом 7000 р.д.н.е. - 1270 р.н.е., коли народ анасазі емігрував через зміни клімату.
Як пояснює палеонтолог Вадим Яненко, петрогліф «Міст Качіна», який фігурує з 2011 року в теоріях молодої Землі, насправді є парейдолією, створеною злиттям двох петрогліфів і природних маніпуляцій.
Також під час вивчення оригінальних відступів науковці помітили, що зображення було відредаговане, виділяючи ті частини, які є зручними для теорії змови.
Інші зображення належать скельним укриттям, які піддаються впливу різних температурних чинників. Спіральна та трикутна форма є результатом злиття різьблення та плям скам’янілого бруду.
Ще одне зображення з Ямона, Уткубамба, Перу, датоване приблизно 8000 р.т., показує ділянки, відретушовані більш темними тонами. Хоча на ньому зображено сцену полювання, анатомія тварини не вказує на динозавра, швидше за все, на верблюда