Шахрайський телеграм-канал UNISEF_OOH
У телеграмі створили канал UNISEF_OOH, де виманюють гроші! Лінк у дописах про соціальні виплати веде на сайт, де під виглядом входу в Приват24 просять ввести реквізити банківської картки — серед іншого й пін-код. Не ведіться! Це класичний фішинг.
![](/files/pst0/251/IQkr_goreX5aowOJmROfhg.jpg)
У телеграмі створили канал UNISEF_OOH, де виманюють гроші! Лінк у дописах про соціальні виплати веде на сайт, де під виглядом входу в Приват24 просять ввести реквізити банківської картки — серед іншого й пін-код. Не ведіться! Це класичний фішинг.
![](/files/pst0/251/HPq3For6EExxfrn8rz_fuw.png)
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4b/2/16/1f4cc.png)
Уявіть: ви підписані на телеграм-канал, назва якого не викликає жодних підозр: «Соціальні виплати, Допомога». Звідки ви про нього дізналися — інше питання. Але припустимо, що порадила подруга.
Ба більше — в URL-адресі написано UNISEF_OOH. Солідна міжнародна організація! 1690 підписників! Контент каналу соціально спрямований, проукраїнський: тут тобі і про наші здобутки та поразки росії, і заяви офіційних осіб. Щоправда це не власний контент, а перепости. Одне слово — майже немає підстав сумніватися.
З періодичністю раз на десять дописів публікується оголошення нібито від Організації ЮНІСЕФ про грошову допомогу Спільно. В інший час цей текст лишається закріпленим нагорі.
![🚫](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/te/2/16/1f6ab.png)
![🇺🇦](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/2/16/1f1fa_1f1e6.png)
![🇺🇦](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/2/16/1f1fa_1f1e6.png)
![❗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td1/2/16/2757.png)
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td2/2/16/2714.png)
Якщо перейти за посиланням, ви потрапите на сайт, який мімікрує під вхід у Приват24. Навіть адреса схожа — next24, є віконце для письмового звернення до співробітника банку. Але якщо написати, відповідь ви не отримаєте. Все це імітація.
![❗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td1/2/16/2757.png)
Щойно ви це зробите, на ваш номер подзвонять зі справжнього банку та попросять підтвердити вхід у Приват24. Це означатиме, що шахраї вже намагаються увійти в ваш обліковий запис, їм лишається тільки обійти подвійну авторизацію, прив’язану до вашого мобільного номера.
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td2/2/16/2714.png)
У реєстраційній анкеті є різні питання, в заявці навіть потрібно вказати банківський рахунок, але немає жодного пункту, де просили б вказати пароль і пін-код.
Після реєстрації і перевірки на ваше ім’я нараховуються кошти. Після грошового переказу надходить СМС для підтвердження отримання платежу. ЮНІСЕФ надсилає СМС із з короткого номеру 4224. Сума виплат складає 2 220 грн/місяць на кожного члена домогосподарства. Допомога виплачується на на вказаний у заявці банківський рахунок одноразово за три місяці.
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf0/2/16/1f449.png)
![](/files/pst0/251/LlLXJSCfHMex1MaP3w5TGQ.png)