Як телеграм канали використовують закон про іноземні мови для реклами мовних курсів
Одразу в кількох регіональних телеграм-каналах одночасно з'явився допис про нібито набуття чинности в Україні закону про іноземні мови, щоб “підготувати населення до вступу в ЄС шляхом вивчення мов”.
Це фейк. Його створили, щоб в оманливий спосіб прорекламувати мовні курси.
Щоб взяти участь у "програмі" пропонують обрати одну з бажаних мов і перейти за посиланнями.
По-перше, ніякий закон про іноземні мови в Україні не ухвалювали.
У першому читанні народні депутати підтримали законопроєкт про застосування англійської мови, але він не підтриманий в цілому, не підписаний президентом і не набув чинности.
Ба більше, він ніяк не стосується вступу України в ЄС, а закріплює статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. В цьому законопроєкті є перелік посад, кандидати на які зобов'язані володіти англійською мовою.
По-друге, в дописі є лінки, за якими нібито можна долучитися до програми вивчення мов. Якщо натиснути, вас спрямує на канал із вивчення мови. Крім того, в повідомленні вказано, що допис рекламний і ”здійснюється за підтримки сітки з каналів”.
Якщо надіслати запит на вступ, відкривається телеграм-бот, який збирає дані (наприклад, потрібно підтвердити, що ви українець/ка), а також запропонує перейти за ще одним посиланням, "щоб отримати додаткові матеріали для вивчення мови". Щоб ви не сумнівалися, за цим посиланням треба вступити в чергову нову телеграм-групу.
Таким чином, анонімні регіональні телеграм-канали за допомогою фейків заробляють на рекламі. Мета — збільшення кількости учасників в окремих групах, а також збір даних про них. З часом, такі групи можуть змінити напрям діяльности, щоб впливати на українців по-іншому