Російська пропаганда через сайти-підробки просуває свою брехню на українську аудиторію
«Зрада на правах реклами», — влучно прокоментувала Оксана Забужко наш допис про те, як Фейсбук просуває російську пропаганду, якщо за неї заплачено.
Наше викриття мало вибуховий ефект: майже 500 репостів, охоплення — 40 тисяч людей, деякі провідні медія підхопили цю тему.
Ми сподівалися, що такий розголос допоможе швидко вирішити цю проблему. А головне — захистить потерпілу журналістку з Чернігова Ірину Синельник.
Річ у тім, що її ім’я використали для підпису сфальсифікованої статті, опублікованої на фейковій сторінці агенції УНІАН. Після цього журналістці почали надходити погрози від читачів, які подумали, що Синельник дійсно є авторкою того брехливого тексту.
«Матеріал, підписаний мною, український, і не схожий на Гугл-транслейт, йдеться там про значні втрати українців та необхідність домовлятися з ворогом. Цей матеріал я не писала. Зичу бути уважними до емоційних публікацій, звертати увагу на деталі, шукати першоджерела», — прокоментувала Синельник.
Тоді вона звернулася до Служби безпеки України, повідомила про цей випадок також керівництво агенції УНІАН, з якою співпрацює. Минуло чотири дні, а шахраї і далі клепають свої брехливі статті на фейковому сайті. Цього разу про торгівлю українськими дітьми — дивіться скрин під цим дописом.
«В УНІАН відповіли, що чекають пояснень юристів і служби безпеки. Сьогодні піду напишу ще заяву до Кіберполіції», — сказала Синельник.
UPD: Нагадуємо, сайт-підробку можна вирахувати за доменом, на якому він розміщений. Цього разу - це "org", тоді як справжній сайт УНІАН знаходиться на "ua"
Кіберполіція, Служба безпеки України