Як журналісти всеукраїнських видань поширили фейк із сумнівного телеграм каналу.
Кобець, але не той. Як журналісти всеукраїнських видань поширили фейк із сумнівного телеграм каналу. Гауляйтером області призначили ексмера Херсона Володимира Сальдо, а головою російської окупаційної адміністрації міста призначили Олександра Кобця. Це все правда. Схибили журналісти в подальних деталях. Річ у тім, що у цього Кобця є щонайменше три тезки.
Кобець, але не той. Як журналісти всеукраїнських видань поширили фейк із сумнівного телеграм каналу.
![](/files/pst0/245/lZITLHZsmzlx_meI_Za3KA.png)
25 квітня українські ЗМІ почали масово поширювати інформацію про те, що в Херсоні захопили будівлю Херсонської міської ради. Усім тамтешнім працівникам дали змогу поїхати додому, а вже наступного дня представили окупаційну «владу».
Гауляйтером області призначили ексмера Херсона Володимира Сальдо, а головою російської окупаційної адміністрації міста призначили Олександра Кобця.
Це все правда. Схибили журналісти в подальних деталях. Річ у тім, що у цього Кобця є щонайменше три тезки. І за версією ЗМІ - це саме той чоловік, що у 2020 році балотувався до міськради від партії "Голос", був водієм мера Херсона Колихаєва.
![❗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td1/2/16/2757.png)
Час.Ньюз (виправили), Телебачення Торонто, а також ТСН. Це не кажучи вже про десятки регіональних медіа.
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td2/2/16/2714.png)
Деякі медіа, пишуть журналісти видання, особиво «відзначились»: взагалі написали, що новопризначений гауляйтер Кобець в Херсоні — це колишній водій нинішнього міського голови Ігоря Колихаєва. Звідки вони взяли таку інформацію, взагалі невідомо.
За часом публікацій і за власними спостереженнями вони виявили, що джерелом інформації про гауляйтера з «Голосу» став телеграм-канал «Константин Рыженко Журналист Херсон»: там публікація про Кобця з’явилась о 15.44, на інших каналах — вже пізніше.
Блогер доволі швидко видалив цей пост, а згодом надав спростування і вибачення. Проте медіа та телеграм-канали з великим охопленням передрукували як є, деякі виправили інформацію, деякі просто видалили.
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td2/2/16/2714.png)
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td2/2/16/2714.png)
«Звертаємось до всіх журналістів, блогерів та дописувачів, які мають здоровий глузд і розуміють відповідальність за поширення неправдивої інформації. Офіційно заявляємо, що Олександр Кобець, який йшов з нами в списку від «Голосу» на виборах 2020, не має жодного стосунку до цієї афери і взагалі до окупаційної влади та їх «призначень.
Уявіть, яку шкоду людині може нанести неправдива інформація про співпрацю з окупантами. Навіть першокурсник журфаку має вміти перевіряти факти перед публікацією. Ви ставите під сумнів усі свої дописи».