ПІДТРИМАТИ НАС
Допомога
ЗСУ

Красива фотографія замка «Ластівчине гніздо» від National Geographic, але без примітки, в якій країні це знаходиться

Міжнародний науково-популярний журнал National Geographic опублікував фотографію замку "Ластівчине гніздо" на своїй офіційній сторінці в Facebook. Ця видатна архітектурна пам'ятка розташована біля селища Гаспра, яке знаходиться в українському Криму. Проте в оригінальному пості редакція часопису не вказала, у якій країні зроблено фото.
МАНІПУЛЯЦІЇ
МАНІПУЛЯЦІЇ

Крим — це Україна

Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic на своїй офіційній сторінці в Facebook опублікував фотографію замка «Ластівчине гніздо». Ця пам’ятка архітектури знаходиться поблизу селища Гаспра, що в українському Криму. Все б нічого, фотографія гарна, але редакція часопису замовчує, в якій саме країні знаходиться ця будівля.

👉 «Неоготичний замок, побудований приблизно в 1900 році, розташований на скелі над Чорним морем у Ялті, Крим», — йдеться в підписі до світлини, яку зробив американський фотожурналіст Стів Реймер.


 

❗Ми розцінюємо такий підпис як маніпуляцію. В редакції вирішили пройти поміж крапельками, коли не додали до підпису назву країни, а саме — «Україна».

Про те, що це виняток, а не правило, свідчать підписи до інших світлин. Ось знімок, зроблений в «морському заповіднику острова Сумілон на острові Сумілон, Себу, Філіппіни. Ось — «арктичні вовки виють у тундрі на острові Елсмір, Нунавут, Канада. Або ось, наприклад, «стіни каньйону відображаються в річці Ріо-Гранде в каньйоні Бокільяс біля кордону Техасу та Мексики, Національний парк Біг-Бенд, Техас, США». Як бачите, скрізь вказують назву країни.

📌 Мотиви цієї безхребетної позиції часопису легко пояснити — вони не хочуть нарватися на обурення російських окупантів, під контролем яких поки що знаходиться український Крим.

Водночас на почуття українців їм чхати — станом на зараз під дописом десятки українців написали уточнення, що Крим — це Україна. Однак жодної реакції, не кажучи вже про виправлення, від редакції National Geographic так і не дочекалися.

📢 Якщо ви також хочете висловити свою думку про редакційну політику цього часопису, зробіть це за посиланням.

🦉 Російський пропагандистський наратив, що «рф ніколи ні на кого не нападали, рф завжди тільки захищають свою територію» графічно відображається у вигляді зображення України в продукції National Geographic з описом, що Крим це частина росії, на «яку претендує Україна».

Хочете знати більше про цю проблему — читайте проєкт «Stop Mapaganda». Про свідоме або несвідоме порушення кордонів країн та розповсюдження цієї інформації на широку авдиторію з ціллю створити вигідне для переступників уявлення про ту або іншу країну» small logo

АКТУАЛЬНІ НОВИНИ
01 / 01