ПІДТРИМАТИ НАС
Допомога
ЗСУ

Комікс "Еліксир правди". Перший випуск

У вас, діти, може зʼявитися спокуса попросити штучний інтелект написати за вас твір, розвʼязати задачку чи виконати будь-яку іншу марудну роботу. Але не покладайтеся на його розум цілком, вмикайте й свій мозок. Ви ж не хочете, щоб роботи захопили наш світ?;-) Якщо серйозно, то ШІ має низку переваг і стільки ж недоліків. Далі ми розкажемо, як правильно скористатися його допомогою та як обійти небезпеки й ризики
СПЕЦПРОЄКТИ
СПЕЦПРОЄКТИ

 

👍 Почнімо з хорошого

☄️ 1. Швидкість

ШІ може обробляти велику кількість інформації. Він пожирає стільки книжок, скільки ви за все життя не прочитаєте. Тож він завлегшки допоможе знайти відповіді на запитання, які вас цікавлять, або чомусь навчить. Наприклад, якщо ви цікавитеся динозаврами, ШІ може швидко знайти вичерпну інформацію про них. Також він чудовий помічник у вивченні іноземних мов, адже він ще той поліглот!

🎯 2. Точність

ШІ вміє безпомилково рахувати. Він має спеціальні алгоритми й формули, які дозволяють йому швидко та точно обчислювати різні штуки. Наприклад, він може розв'язувати складні математичні задачі, знаходити найкоротший шлях на мапі або навіть прогнозувати погоду. Якщо ви його попросите порахувати, скільки буде 245 плюс 567, він миттєво й безпомилково вам відповість — 812.

Але він значно більше, ніж якийсь калькулятор. Ші вміє знаходити відповідь навіть у задачі на логіку. Наприклад, такій: човен настільки малий, що в ньому крім селянина може поміститися лише один пасажир. Якщо на березі залишити вовка з козлом, то вовк його з'їсть, якщо залишити козла з капустою, то він її з’їсть. Як селянинові перевезти усіх (навіть капусту) на інший берег? ШІ нам відповів. А ти зможеш?)

💯 3. Ефективність.

Виконуючи монотонні завдання, ШІ звільняє наш час для важливіших справ. Наприклад, він допоможе перекласти текст з іншої мови, знайде потрібну інформацію для шкільного проєкту або реферата, оптимізує твій розклад дня, розгадає загадку або головоломку.

🎼🎨 4. Творчість.

ШІ може стати партнером у творчих проєктах: він допоможе з ідеями для малюнків, музики або шкільного твору.

👎 А тепер про недоліки

🗣 1. Проблеми порозуміння.

Навіть з таким розумником як ШІ завжди вмикайте свою голову. Хоча він може бути дуже корисним, важливо аналізувати та перевіряти отриману від нього інформацію. Річ у тім, що ШІ не завжди розуміє задачу, яку ви йому ставите. Це залежить від точности запитання. Тож будьте готові до того, що його відповідь вас розчарує або навіть введе в оману.

🥸 2. Залежність.

Якщо ви надмірно й в усьому покладатиметеся на допомогу й знання штучного інтелекту, то можете розучитися думати самостійно.

🤥 3. Погані рішення.

Штучний інтелект "знає" лише те, що йому “згодували”. Тож він обмежений в ухваленні оптимальних рішень. Він має купу обмежень, встановлених його розробниками. Тому ми повинні бути обережними при його використанні: враховувати, але не покладатися на його відповіді.

👽4. Відсутність людського фактору.

Штучному інтелекту не завжди вдається враховувати людські емоції, контекст або інші нюанси, які можуть бути важливими для ухвалення правильного рішення. Зокрема якщо це стосується етичних питань.

🦉Тому важливо пам'ятати, що штучний інтелект - це корисний інструмент, але він не замінює ваш власний розум і критичне мислення.

❗️Насамкінець пропонуємо тобі дуже важливу розмову про фейки. Але не лякайся, буде весело, адже це комікси! Радимо дивитися з дорослими, які допоможуть, якщо буде щось незрозуміло.

Гортай малюнки ⇒

1.

2. 

3. 

4.

5. 

НАД ПРОЄКТОМ ПРАЦЮВАЛИ
Сергій Одаренко
Сергій Одаренко
редактор По той бік новин
Ольга Вірста
Ольга Вірста
дизайнерка По той бік гендеру
АКТУАЛЬНІ НОВИНИ
01 / 01