Що не можна казати про зниклих військових?
Ця інформація правдива. З проханням не публікувати в соцмережах фото зниклих безвісти, неодноразово звертались і Міноборони, і в Офіс Уповноваженого. Зокрема, заступниця міністра оборони України Ганна Маляр пояснювала, що зниклі військові можуть перебувати у полоні під виглядом цивільних, або переховуватися на тимчасово окупованих територіях і шукати можливості повернутися. Оприлюднюючи дані та фото такої людини, можна ненавмисно допомогти ворогу.
Так само поширення в соцмережах інформації про позивні українських бійців, військові частини та місця дислокації та обставини потрапляння в полон, може наразити на небезпеку не тільки військового, але і його бойових побратимів.
На жаль, також нерідкі випадки, коли детальна інформація, яку пишуть згорьовані родичі у групах пошуку в соцмережах, можуть привернути увагу шахраїв. Вони телефонують за номерами родичів і обіцяють надати інформацію про зниклого за винагороду, або ж розповідають, що військовий у полоні в госпіталі і потребує грошей на лікування. Історії можуть варіюватися, але результат один – родичі перераховують кошти, а людина, яка нібито мала інформацію, просто зникає.
Зрозуміло, що коли рідні впродовж місяців намагаючись дізнатись хоч щось про долю свого сина/брата/чоловіка, вони ладні на все. Тому нагадуємо, що пошуком зниклих безвісти або військовополонених українців займаються лише правоохоронці, СБУ та Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин.
Щойно з’явиться офіційна інформація, що ваші рідні чи близькі перебувають у статусі «зниклий безвісти», потрібно звертатися за наступними телефонами:
- консультаційна лінія з питань поводження з військовополоненими координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими: 0954127424 (телефонувати можна у будні з 10:00 до 16:00). Адреса приймальні: м. Київ, вул. Спаська, 37.
- Національне інформаційне бюро: 1648, (044)287 81 65.
- Об’єднаний Центр з пошуку та звільнення полонених при СБУ: +380676508332, +380980873601
- Національна поліція: +380894201866
- Міжнародний комітет Червоного Хреста: 0 800 300 155
Наостанок нагадуємо: будь-яка інформація, яка містить персональні дані військовослужбовця, що перебуває в полоні або зник безвісти, може зашкодити його здоров'ю або навіть життю, а також процесу обміну. Тому добре обдумуйте наслідки, перш ніж викладати її до соціальних мереж