ПІДТРИМАТИ НАС
Допомога
ЗСУ

Ставимо крапку у суперечках про бійця 3-ої окремої штурмової бригади на фото

Виникли суперечки щодо одного фото , одні кажуть, що на ньому азовець, інші заперечують. Світлина належить українському фотографу Владиславу Мусієнко, була опублікована на його фейсбук сторінці. Ці фотографії перепублікували десятки видань — як українських, так й іноземних. Розбираємось, в чому ж виникла контроверсія та де правда у цій історії.
ПРАВДА
ПРАВДА

Одні кажуть, що це азовець, інші заперечують, уже навіть спростування є, проте навіть після цього у людей лишаються сумніви. І не дивно — багато медіа досі не виправили свої публікації про це фото. Отож поставимо крапку у суперечках:

✅На фото український військовий з позивним «Ребе» родом із Рівного, служить у 3-й окремій штурмовій бригаді. Це підтверджує зокрема Олександр Третяк, який особисто знайомий із чоловіком.


Цю інформацію нам також підтвердили в медіаслужбі Третьої штурмової.
👉«Так, це наш боєць. Третю штурмову створили ветерани Азову. Спочатку це був ТрО Азов Київ, потім ССО Азов, тепер Третя штурмова», — заявила речниця Христина Бевз.

📌Як же виникла плутанина?

Ці світлини належать українському фотографу Владиславу Мусієнко. Він їх опублікував на своїй сторінці в фейсбуці.

У підписі до фото зазначив:

👉«2023-09-16 Умань, Україна, хасид прочанин цілує шеврон у вигляді червоно-чорного прапора з зіркою Давида на руці українського військового полку Азов з позивним Ребе, який приїхав до Умані на свято Рош-га-Шана на один день з передової на східному напрямку».

Його фотографії перепублікували десятки видань — як українських, так й іноземних. Разом із зазначеною Мусієнком інформацією.

✔️Одне з перших видань, яке визнало помилку — Букви. Для уточнення інформації журналісти звернулися до “Азову”, які спростували інформацію.

👉«Нині невідомо з яких причин чи мотивів чоловік носить нарукавний знак не будучи військовослужбовцем бригади», — пишуть журналісти.

Коли це спростування показали Мусієнку, він дослівно сказав, що «написав тільки те , що чув від бійця». А його колега Jarek Junko додав, що має диктофонний запис, де боєць стверджує, що він азовець.

🦉За нашим припущенням, плутанина могла виникнути через історію бригади. Річ у тім, що вона була сформована 9 березня 2022 року на базі підрозділу територіальної оборони «Азов». 26 січня цього року полк спеціального призначення “Азов” ЗСУ став 3-ю штурмовою бригадою у складі Сухопутних військ Збройних сил України.

Полк/бригаду “Азов” у складі ЗС України слід відрізняти від окремого загону спеціального призначення (полку) “Азов” у складі Національної гвардії. Останній базувався в Маріуполі й там воював.
❗️UPD: У медіаслужбі нам уточнили, що полк Азов вже теж бригада  small logo

АКТУАЛЬНІ НОВИНИ
01 / 01