Як майбутні журналісти відрізняють фейки та маніпуляції від правди
У сучасному світі інформація надходить з безлічі джерел, і визначити, котрі з них заслуговують на довіру, стає дедалі складніше. Це особливо актуально для студентів-журналістів, адже саме вони в майбутньому формуватимуть наш медіапростір. Ми запитали кількох студентів, за якими критеріями вони обирають надійні джерела та що для них є визначальним у перевірці інформації.
У наш час новини ллються на нас звідусюди: соцмережі, блоги, подкасти, ютуб канали. Ми споживаємо інформацію навіть під землею в метро або під час ранкової пробіжки в навушниках. Це невід’ємна частина нашого життя. Але як знати, якому медіа можна довіряти, а якому — ні? Це питання особливо важливе для майбутніх журналістів, адже саме вони формуватимуть суспільну думку та розповідатимуть людям правду.
Ми вирішили поцікавитися у студентів Інституту журналістики, як вони визначають для себе надійні джерела інформації. Що для них головне: факти, репутація медіа чи, можливо, ще щось? Ми хочемо зрозуміти, як вони роблять свій вибір і чому
Спілкувалася Мар'яна Пенська.