ПІДТРИМАТИ НАС
Допомога
ЗСУ

ЛГБТ-люди в ЗСУ: чим маніпулює росія

У пропутінських пабліках та «ЗМІ» однією з «улюблених» тем для дискредитації України, українців та ЗСУ є ЛГБТ-дезінформація. Мусимо також констатувати, що відверта гомофобія часто зустрічається і серед українців. Для цього достатньо почитати коментарі під матеріалами про, наприклад, геїв та лесбійок у лавах Збройних сил
СПЕЦПРОЄКТИ
СПЕЦПРОЄКТИ

Як показують результати масштабного дослідження ЛГТБ-дезінформації у проросійських пабліках, проведеного командою «Детектора медіа», «проросійські користувачі стверджували, що українські військові нібито зазнають поразок якраз через наявність в армії ЛГБТ-людей». Звісно, тут варто враховувати, що й поняття «поразка» та «перемога» у новомові росіян мають геть інші значення.

Офіційної статистики, скільки ЛГБТ-людей служить в лавах ЗСУ, немає. Однак керівник департаменту зовнішніх зв’язків та адвокації громадської організації «Альянс.Глобал» Андрій Чернишев під час Національної лідерської та експертної ЛГБТІ-консультації «Українські ЛГБТІ: війна та життя» розповів, що до 10% дорослих представників та представниць спільноти добровільно пішли в ЗСУ або були призвані. На цій же панелі інший активіст – Максим Касянчук розказав про досвід інтерв’ювання ЛГБТ-людей, які служать в українській армії. Одні відкрито говорять про свою сексуальну орієнтацію, бо побратими та посестри не втручаються в особисте життя одне одних, інші – приховують, адже не знають, як на таку інформацію зреагують.

Водночас за словами Максима Касянчука, понад 200 військових відкрито носять шеврон з єдинорогом – символіку ЛГБТ-спільноти в ЗСУ.

До слова, цей шеврон також не обійшла увагою російська пропаганда. Повертаємося до дослідження «ДМ». Аналітики знайшли меседж, мовляв, такими нашивками російських солдатів хочуть налякати, аби вони «втікали від содомітів» (перепрошуємо, це цитата).

«Подібні меседжі потрібні пропагандистам для того, щоб виправдати війну в Україні в очах російського суспільства, або ж точніше, для того, щоби пояснити її доцільність. Мовляв, Україну й українців, яких росіяни називають братським народом, затягує у свої лещата ненависне ЛГБТ-НАТО, від якого країну обов’язково потрібно рятувати й неважливо, в який спосіб», – пояснюють в «ДМ». 

Тут варто також згадати російський вкид про «пам’ятку», яку начебто роздають українським військовим, бо «в умовах збільшення кількості іноземного контингенту з нетрадиційною сексуальною орієнтацією у ЗСУ, солдати можуть бути піддані сексуальному насильству».

Також російські пропагандисти розганяють інформацію про те, що ЛГБТ-люди служать в ЗСУ, тому, що «нормальні люди закінчуються й воювати не буде кому». Ці ж аргументи використовують, аби створити міф про слабку українську армію. Таким чином просувають міф про те, що лише «справжні» чоловіки є синонімом до сили, воїнами та захисниками, а, наприклад, геї – ні. Схожі наративи можна побачити і в коментарях українців. Адже стереотипи про те, якими повинні бути чоловіки, а якими жінки, так легко не змінюються.

Водночас в Україні опитали понад 500 повнолітніх користувачів соцмереж, які писали негативні дописи чи коментарі про ЛГБТ після 24 лютого. Відповідно до результатів, 84,3% відповіли, що погоджуються із відповіддю президента України на петицію про легалізацію одностатевих шлюбів. Лише 1,6% категорично заявили, що потрібно було одразу ж відмовитися.

Нагадаємо, у відповіді Володимир Зеленський пояснив, що в умовах воєнного стану Конституцію України не можна змінювати. А саме там зазначаено, що шлюб є добровільною згодою чоловіка та жінки.

«Водночас Уряд напрацьовував варіанти рішень стосовно легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства у рамках роботи з утвердження та забезпечення прав і свобод людини», – йдеться у відповіді. Тобто, понад 420 людей із 503, які неагтивно ставляться до ЛГБТ-людей, при цьому підтримують цивільні одностатеві партнертва.

Цікавим є ще один показник цього опитування: із 503 людей, які погодилися відповісти на запитання, 1,4% особисто підписали петицію про легалізацію одностатевих шлюбів в Україні, майже 11% відповіли, що їм було байдуже на цю ініціативу. Водночас 53,1% з опитаних визнають, що ЛГБТ-люди служать в лавах ЗСУ на рівні з іншими small logo

Авторка: Ірина Небесна

АКТУАЛЬНІ НОВИНИ
01 / 01