Фейки та міти Чорнобильської катастрофи
Про йод та наслідки вибуху на Чорнобильській АЕС. Чи треба його приймати щодня?
Наша щитовидна залоза активно всотує йод, а тіло дорослої людини може накопичувати 15-20 мг йоду. Коли трапився вибух на Чорнобильській АЕС, йодну «профілактику» потрібно було приймати у перші години-дні. Тоді, коли препарати йоду могли «заблокувати» накопичення радіоактивного, захищаючи від переопромінення.
Скільки вибухів було під час катастрофи на Чорнобильській АЕС? Чи був “ядерний гриб»?
Як вимірюють радіацію та які її норми?
Дуже часто плутають дозу і фон. Зрозуміти різницю можна на простому прикладі: якщо ви перебували 30 хвилин біля джерела в 2 мкЗв/год, то це значить, що доза, грубо кажучи, складе 1 мкЗв.
Чому дітям не дозволяють відвідувати Чорнобиль і Зону відчуження?
У дітей набагато більше плюрипотентних стовбурових клітин, які розмножуються в десятки разів інтенсивніше, ніж у дорослих. Уявімо, що радіація спричинить помилку у ДНК такої базової клітини — фактично, все тіло дитини буде будуватися з клітин, що містять помилку».
Докладно: http://surl.li/gpzsx
Чорнобильська АЕС остаточно зупинила виробництво електроенергії у 2000 році. То як же там зараз можуть виробляти електроенергію?
У 2018 році на території Чорнобильської АЕС відкрили сонячну електростанцію Solar Chernobyl. Її потужність - 1 МВт. Сама ж електростанція знаходиться на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС, всього у 100 метрах від об’єкта, який у народі називають «Аркою» - це гігантський металевий купол над місцем, де трапився вибух. Річну продуктивність електростанції у 1024 МВт*год/рік забезпечують 3762 сонячних модулі. У 2019 році відбувся тендер на будівництво наступних 7 МВт у Чорнобилі, а в подальшому потужність електростанції планується збільшити до 100 МВт.
Як розгорталася інформаційна катастрофа навколо навколо трагедії на ЧАЕС?
Повідомлення про Чорнобильську катастрофу у пресі з’являється тільки на третій день. Програма «Время» "дала" оголошення - всього 14 секунд (якщо без заставки). Подивитися можна тут https://bit.ly/3udcmbb
Задля достовірності скажемо: перше офіційне місцеве повідомлення про аварію на Чорнобильській АЕС зʼявилося на припʼятському радіо. Там оголосили про “тимчасову евакуацію” мешканців Припʼяті. Через 36 годин після аварії. Прослухати можна тут https://bit.ly/3aJNgbY